Bastion P-46

Konstrukcja

W modelu Bastion P-46 nowoczesności projektu towarzyszy solidność wykonania: rama skrzydła drzwiowego wykonana została z drewna iglastego, dodatkowo wzmocniono ją aluminiowym profilem. Wnętrze ramy wypełniono dźwiękochłonną płytą, szczególnie ważną w przypadku drzwi śródlokalowych. Całość oklejona została frezowaną płytą MDF o grubości 6 mm, a jako wierzchniej warstwy użyliśmy solidnej folii dekoracyjnej o grubości 0,35 mm. Wytrzymałość i estetyka wykonania stoją na najwyższym poziomie dzięki zastosowaniu wyjątkowej technologii okleinowania bez łączenia na krawędziach przylgi.

Model Bastion P-46 charakteru nowoczesności nabiera dzięki pochwytowi, który zastąpił tu tradycyjną klamkę. Pochwyt instalujemy od strony klatki, od strony mieszkania nie ma żadnych śladów po jego montażu, na czym zyskuje estetyka drzwi.

Drzwi te – ze względu na trwałość i jakość wykonania – znajdą zastosowanie nawet w ciężkich warunkach. Odpowiadają one klasie 3 (według normy PN-EN 1192:2001). Zostały zaprojektowanie z myślą o Państwa spokoju i prywatności – niezależne badania wykazały, że ich izolacyjność akustyczna jest znakomita – sięga aż 32 dB.

Wyposażenie

Drzwi wyposażono w bogaty zestaw dodatków: na straży bezpieczeństwa będą stały dwa zamki i trzy bolce antywyważeniowe. Hałas, zimno i kurz powstrzyma solidna uszczelka poprowadzona zarówno wokół ościeżnicy, jak i skrzydła. Całości dopełnią szerokokątny wizjer oraz perfekcyjnie dopasowany próg z nakładkami aluminiowymi oraz uszczelką.

Skrzydło drzwiowe nabywają Państwo wraz z ościeżnicą w jednej z czterech wersji: drewnianą w kolorze skrzydła, stalową pełną, stalową pełną kątową lub stalową połówkową. Ościeżnice stalowe wykonane są z blachy o grubości 1,5 mm i pokryte brązową farbą proszkową (RAL 8017).
Nowością jest możliwość nabycia drzwi z dwukolorowym skrzydłem (różne okleiny od strony mieszkania i klatki).

Drzwi Bastion P-46 otrzymują Państwo jako zmontowany zestaw. Istnieje możliwość nabycia ich z okuciami lub bez nich. Jeśli wybierają Państwo zestaw bez okuć, otrzymują: skrzydło, ościeżnicę, próg oraz pochwyt. W zestawie z okuciami znajdują się ponadto: wkładki WILKA działające w systemie jednego klucza oraz klamka i rozeta w systemie SOLO.

Parametry produktu

Wymiary zewnętrzne „80” (84,4x203 cm), „90” (94,4x203 cm)
Grubość skrzydła 46 mm
Materiał - drzwi rama z drewna sosnowego, klejonego
Wypełnienie ramy płyta wiórowa, obłożona polistyrenem
Pokrycie ramy folia PVC o grubości 0,35 mm (kolor do wyboru)
Okładziny płyta MDF o grubości 6 mm
Uszczelka w przyldze skrzydła, wciskana
Zawiasy 3 szt.
Bolce antywyważeniowe 3 szt. (kołki stalowe)
Zamek dolny trzybolcowy
Zamek górny trzybolcowy
Wizjer szerokokątny (fi 14 mm)